Jak vzniklo naše první Leporelo Zajíček Janíček

Jak vzniklo naše první Leporelo

Leporelo Zajíček Janíček

Vzpomněli jsme si na děti a rodiče, jak obdivovali a společně se fotili u našich dekorací se zajíčky, které každý rok instalujeme v různých obchodních centrech. Každý hledal různé veselé příběhy v jednotlivých scénáriích, co se v zaječí rodince změnilo a kdo v jejich rodině přibyl.

Chtěli jsme, aby naši zajíčci byli dokonalý a tak měli i své fotbalové hřiště, své týmové dresy. Toto scénárium bylo velmi oblíbené především u tatínků.

Zapálení tatínkové řešili jaká situace na hřišti právě probíhá a nemohli se od scénária odtrhnout.

Zajíčci měli i své zaječí fanoušky, kteří mohli důležité fotbalové utkání sledovat v opakující se smyčce, která byla přehrávána v televizi. Samozřejmě důležitost padla i na originalitu dresu a mini zaječí občerstvení.

Museli jsme myslet i na nářadí pro zajíčky od sekyrky, vrtačky, pily, až po sekačku na trávu, která byla dokonce funkční. Trávu bylo nutné několikrát během výstavy sekat a tak se i malinká sekačka využila.

Některé scénária byly interaktivní a děti se tak mohli  zapojit do zaječího děje. Měli možnost ovládat klikou některé prvky, jako například řetízkový kolotoč (viz. obrázek níže), který mohli uvést díky vlastní síle do pohybu. 

Měli svoji vlastní kuchyňku, ledničku, nářadí na úklid, originální zmenšeniny konzerv, mléčných výrobků, produktů na pečení a na vaření celkově. Nádobí, příbory, zástěrky, prostírání, …

Zajíčci také pekli velikonoční cukroví a vykrajovali perníčky.

Malovali vajíčka a do malování se mohli zapojit i sami děti, kterým rodiče pomáhali. Nakonec jsme z této oblíbené akce vytvořili i soutěž o nejkrásnější vajíčko, kterou hodnotili sami návštěvníci.

Celková výstava výtvoru malých dětí byla úžasná a měla velký ohlas.

Děti se fotily u svých výtvorů a byly pyšné na své vajíčko. Školky chodily obdivovat vajíčka a výtvory malých umělců.

Zaječí vesnička

V zaječí vesničce nechybělo opravdu nic. Byly tam domečky, cestičky, záhonky, budky pro ptáčky, kadibudka. Nechyběla ani šňůra na věšení prádla a dokonce měli i svoji telefonní budku, ..
.. aby zajíček mohl jezdit do práce, měl i svůj vlastní malý skůtřík.

O večerní atmosféru se v zaječí vesničce postaralo malé pouliční osvětlení.

Každý rok zajíčci sázeli čerstvou zeleninu. Ředkvičky, saláty, okurky a spousta živých kytiček doplňovala celkovou velikonoční atmosféru. A jaký by to byl zajíček zahradník, kdyby neměl zahradnické montérky, slaměný klobouček a zahradní nářadíčko. 

Školka u zajíčků nesměla chybět, tak jako spousta hraček na pískovišti. Kočárky, koloběžky, houpačky, lopatičky a kyblíčky na pískoviště, .. 

Vánoční zajíčci měli svou sjezdovku, lanovku, své Vídeňské kolo, vlastní ,,lyžičky“, skipasy, kombinézy, svůj vlastní bufet, lyžárnu i rolbu na úpravu sjezdovky… 🙂

Děti nemohli odolat a stále se snažili být součástí pohádkového světa zajíčků, každý se chtěl se zajíčky fotit a odnést si tak něco sebou na památku domů.

A tak jsme přemýšleli jak návštěvníkům vyhovět a vytvořili jsme pro ně fotoscénária, aby měli alespoň nějakou vzpomínku a mohli si tak odnést dáreček v podobě fotky.

Fotoscénárium skiareál Arkádovka.

Ale co dál?

Zajíčci se po sezóně uklidí a smutně čekají ve skladě, kdy přijde znovu jejich čas. Říkali jsme si: ,,není to škoda, co udělat pro to, aby se k zaječí rodince mohli děti vracet i během roku“? A tak se v našich hlavách zrodil
SKVĚLÝ NÁPAD:

Leporelo Zajíček Janíček

Vytvořili pro děti Leporelo Zajíček Janíček, které bude připomínat celoroční život zajíčků.

A tak jsme začali..
Znovu jsme oblékli zajíčky do zimního oblečení, postavili je na lyže do sněhu, znovu jsme zasadili kytičky, vytvořili záhonky, postavili domečky, vybalili vajíčka, zprovoznili kolotoč, postavili pískoviště, vybavili kuchyňku, dětský pokojíček, nalinkovali fotbalové hřiště, ..

..a začali jsme fotit.

Začali jsme graficky upravovat každou stránku a doplňovat kreslenými figurkami. Každá stránka měla svůj příběh a atmosféru z konkrétního ročního období. Nápaditou grafiku jsme doplnili básničkami z vlastní tvorby.

Hurááá 

první Leporelo ,,ZAJÍČEK JANÍČEK“ bylo na světě.
Leporelo Zajíček Janíček

V leporelu najdete básničky ze šibalského života zaječí rodinky ve všech ročních obdobích. Aby nám rozuměli děti jak v Česku i na Slovensku, vytvořili jsme verze v obou jazycích.

Leporelo Zajíček Janíček – ukázky:

Posuďte sami jestli se nám leporelo povedlo? Těšíme se na Vaše názory. 🙂

Leporelo Zajíček Janíček si můžete koupit na e-shopu: www.pupino.cz. Na produkt Leporelo Zajíček Janíček se dostanete kliknutím na obrázek níže, nebo na odkaz zde.Leporelo Zajíček Janíček

Ke každému koupenému Leporelu Zajíček Janíček dostanete od nás zdarma obrázky a vystřihovánky v podobě puzzle.

Chystáme pro Vás a Vaše děti ke stažení e-book zdarma na kterém budete mít omalovánky a obrázky v podobě puzzle.

Prozatím se můžete inspirovat hrami v rubrice Hrajeme si s dětmi, kam budeme přidávat postupně další hry a zábavu jak pro Vás tak pro Vaše děti. 🙂

2 komentáře na „Jak vzniklo naše první Leporelo Zajíček Janíček“

  1. Skvelý nápad:-). Detičky to videli naživo a vedia si príbeh aj vizualizovať. Určite je to výborný nápad aj pre škôlky. Viem si predstaviť, ako by to deti bavilo čítať knižku a zároveň byť súčasťou príbehu v „živej“ inštalácii v škôlke či inom priestore – napriklad na deň detí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *